dr Brodecka

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która zajmuje się wszystkimi metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i właściwościach. Głównym zadaniem jest leczenie i zapobieganie najbardziej powszechnej choroby zębów, mianowicie próchnicy. Aby zahamować rozwój próchnicy trzeba wyleczyć wszystkie chore zęby w jamie ustnej. Dziś leczenie próchnicy jest całkowicie bezbolesne, a to dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, materiałów oraz znieczuleń.
Podstawowe zabiegi stomatologii zachowawczej to: przeprowadzenie kontroli przy użyciu kamery, usunięcie kamienia i osadu z zębów przy pomocy ultradźwięku oraz piaskowania, leczenie kanałowe tradycyjną metodą, leczenie kanałowe niedrożnych kanałów metodą depotforezy z wykorzystaniem Cupralu(fizykoterapii), wypełnienie kompozytowe, rekonstrukcja zęba kompozytem, lakierowanie zębów preparatami stężonego fluoru, usuwanie zębów w znieczuleniu.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów. Obejmuje ona wszystkie działy stomatologii.
Piękne i zdrowe zęby, a zarazem uśmiech przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi.
Z zabiegów wpływających na estetykę zębów wykonujemy: licówki z materiału światłoutwardzalnego, korony porcelanowe na podbudowie z metalu, korektę kształtu uzębienia, profesjonale czyszczenie zębów ultradźwiękiem oraz piaskowanie, wkłady i naklady ceramiczne i kompozytowe, wybielanie zębów(system home i office).

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca(pedodoncja) zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów u dzieci. Wizyta na fotelu dentystycznym dla dzieci wiąże się często z uczuciem silnego lęku, dlatego bardzo ważne jest stworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery, aby pozyskać jego zaufanie i chęć współpracy. Naszym małym pacjentom poświęcamy szczególnie dużo uwagi podczas wykonywania zabiegów.
Zabiegi dla dzieci obejmują m.in.: lakowanie i lakierowanie zębów stałych, impregnację zębów mlecznych, profilaktykę fluorową, leczenie i usuwanie zębów mlecznych, pielęgnacje zębów, wypełnianie w zębach mlecznych(kolorowe wypełnienia światłoutwardzalne).

Protetyka

Celem leczenia protetycznego, jest przywrócenie, poprawienie utraconej funkcji żucia, odbudową utraconych tkanek zębów i estetycznego wyglądu. Wykonując prace protetyczne w jamie ustnej, szczególną uwagę zwracamy na uzyskanie jak najbardziej naturalnego wyglądu.
W naszym gabinecie wykonujemy: ekspresową naprawę protez, protezy akrylowe w ramach NFZ oraz prywatnie, protezy szkieletowe i acetałowe, korony, mosty porcelanowe i licowane.

Profilaktyka i higiena

Profilaktyka i higiena to zabiegi, które wykonujemy przez całe swoje życie- zapobiegają powstawaniu chorób zębów i przyzębia. Regularne zabiegi higieniczne, stosowanie preparatów przeciw próchnicowych, i przeciw paradontozie chronią doskonale zęby przed tymi chorobami. Zabiegi te służą także poprawie estetyki. Aby cieszyć się zdrowym uśmiechem, zabieg profesjonalnego usuwania kamienia nazębnego i osadu należy powtarzać co pół roku.
Zabiegi higieniczne wykonywane w naszym gabinecie to m.in: usuwanie kamienia nazębnego , piaskowanie, fluoryzacja, lakowanie zębów u dzieci.

Pamiętaj o szczotkowaniu !

Zęby należy myć regularnie co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Dzięki temu usuniemy wszystkie osady, które składają się gównie ze składników odżywczych przyspieszających rozwój bakterii.

Pamiętaj o regularnych wizytach !

Zaleca się by osoby dorosłe udawały się na kontrole stomatologiczne co pół roku. Natomiast rodzice powinni przyprowadzać swoje dzieci na wizyty kontrolne co najmniej raz na 3 miesiące

dr Brodecka

Wąwozowa 5C
75-339 Koszalin
Kontakt: +48 609 562 083
email: biuro@brodecka.net.pl